Wybierz region

Wybierz miasto

  Baron do soboty?

  Autor: JOD

  2003-09-24, Aktualizacja: 2004-12-18 18:02

  Szef wielkopolskiego SLD Józef Nowicki nie został wczoraj poproszony o rezygnację z funkcji. Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego SLD określano jako próbę sił zwolenników i przeciwników przewodniczącego.

  Szef wielkopolskiego SLD Józef Nowicki nie został wczoraj poproszony o rezygnację z funkcji. Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego SLD określano jako próbę sił zwolenników i przeciwników przewodniczącego. Jest on ostatnio krytykowany przez członków poznańskiego SLD. Zarzucają mu próby porozumienia się z PO i dążenie, wbrew miejskim radnym i działaczom partyjnym, do zawiązania koalicji w samorządzie Poznania z prezydentem Ryszardem Grobelnym. Inni działacze natomiast zarzucają oponentom Nowickiego ograniczenie partyjnej działalności do walki o stanowiska i kontrolę nad kolejnymi spółkami.

  Wielkopolski Sojusz jest podzielony na frakcje. Pierwsza, opozycyjna wobec J. Nowickiego - Paweł Grześkowiak, Marek Nawrot, minister Krystyna Łybacka. Drugą frakcję tworzą przewodniczący J. Nowicki, wojewoda Andrzej Nowakowski, marszałek Stefan Mikołajczak. Pomimo tego ,,pęknięcia” rzecznik Rady Wojewódzkiej Tomasz Lewandowski oświadczył nam, że ,,nie ma żadnych nieporozumień wewnątrz SLD, a pojawiające się różnice zdań są zjawiskiem naturalnym i właściwym dla życia partii”.

  Znacznie ważniejsze posiedzenie zaplanowano jednak na sobotę. Spotyka się wówczas Rada Wojewódzka SLD. Wczorajsze posiedzenie zarządu członkowie partii określali jako wstęp do tego, co nastąpi w weekend. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Józef Nowicki sam może podać się do dymisji.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)