Wybierz region

Wybierz miasto

  Czaszka w słoiku

  Autor: ROG

  2003-09-25, Aktualizacja: 2004-12-18 18:01 źródło: Naszemiasto.pl

  Prokurator umorzył postępowanie w sprawie ludzkiej czaszki, którą na początku lipca jeden z mieszkańców wyłowił z Warty na poznańskim Starym Mieście. Biegli orzekli, że jest ona częścią ciała około 30-40-letniego ...

  Prokurator umorzył postępowanie w sprawie ludzkiej czaszki, którą na początku lipca jeden z mieszkańców wyłowił z Warty na poznańskim Starym Mieście. Biegli orzekli, że jest ona częścią ciała około 30-40-letniego mężczyzny. Nie udało się ustalić w jaki sposób trafiła do rzeki. Wiadomo jedynie, że przeleżała tam kilkanaście lat.
  - Nie wyrzuciliśmy czaszki. Została odpowiednio zabezpieczona w Zakładzie Medycyny Sądowej. Jeżeli po jakimś czasie znajdziemy osobę, której mogła być częścią, to wrócimy do sprawy - zapewnia Ireneusz Zięba z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto.
  Policjanci zajmujący się tą sprawą podejrzewali na początku, że czaszka może być częścią ciała kobiety zamordowanej w grudniu 2000 roku. Przejrzeli setki stron akt zaginionych, bądź zabitych osób, które nie zostały do tej pory odnalezione. Na tej podstawie wytypowano młodą kobietę, której ciało morderca wrzucił w grudniu 2000 roku do Warty.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)