Wybierz region

Wybierz miasto

  Doktorat dla arcybiskupa

  Autor: Karol Pomeranek

  2003-09-24, Aktualizacja: 2004-12-18 18:02

  Tytuł doktora honoris causa przyznał arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu senat uniwersytetu w Bonn. Uroczyste nadanie odbędzie się 19 listopada. Bońska uczelnia uhonorowała metropolitę gnieźnieńskiego za - jak podał ks.

  Tytuł doktora honoris causa przyznał arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu senat uniwersytetu w Bonn. Uroczyste nadanie odbędzie się 19 listopada. Bońska uczelnia uhonorowała metropolitę gnieźnieńskiego za - jak podał ks. Krzysztof Redlak, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie - zaangażowanie na rzecz porozumienia i normalizacji stosunków pomiędzy kościołem polskim i niemieckim oraz dialogu chrześcijańsko-żydowskiego w Europie.

  Abp Muszyński jest laureatem wielu wyróżnień. W 1997 r. otrzymał nagrodę naukową im. Leopolda Lucasa - Fakultetu Protestanckiego Uniwersytetu w Tybindze za zasługi w dziedzinie wzajemnego porozumienia polsko-żydowskiego. Dwa lata później Niemiecka Rada Koordynacyjna Towarzystw Współpracy Chrześcijańsko-Żydowskiej przyznała mu Medal im. Bubera-Rosenzweiga za zaangażowanie w dialogu pomiędzy chrześcijanami a Żydami oraz pomiędzy Polakami a Żydami. W 2001 r. natomiast uhonorowany został Wielkim Krzyżem Zasługi z Gwiazdą Republiki Federalnej Niemiec - za szczególny wkład na rzecz zbliżenia między Polakami a Niemcami.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)