Wybierz region

Wybierz miasto

  Głupi i bezmyślni

  Autor: MAT

  2003-09-24, Aktualizacja: 2004-12-18 18:02

  Obraźliwe napisy i znaki pojawiły się na zewnętrznym murze gnieźnieńskiej katedry kilka dni temu. Do dziś nie udało się odnaleźć wandali. Ks. Jarosław Bogacz, kustosz gnieźnieńskiego Wzgórza Lecha jest oburzony i ...

  Obraźliwe napisy i znaki pojawiły się na zewnętrznym murze gnieźnieńskiej katedry kilka dni temu. Do dziś nie udało się odnaleźć wandali. Ks. Jarosław Bogacz, kustosz gnieźnieńskiego Wzgórza Lecha jest oburzony i przerażony ludzką bezmyślnością. - Nie znajduję innych słów na określenie tego, co się stało jak tylko: krańcowa głupota, bezmyślność i chamstwo – powiedział. - To tak jakby ktoś posiadał w domu wyjątkowo cenny skarb i celowo go niszczył.
  Bazylika Archikatedralna to nie tylko najważniejszy zabytek Gniezna i jego najlepsza wizytówka, ale przede wszystkim jeden z najcenniejszych materialnych zabytków Polski. Świątynia przeszła gruntowny remont trzy lata temu. Przed uroczystościami milenijnymi odnowiono elewację, wieże oraz wieniec kaplic wewnątrz świątyni. Prace te pochłonęły prawie 2 mln zł.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)