Wybierz region

Wybierz miasto

  Gorzej za tę samą cenę

  Autor: Robert DOMŻAŁ

  2003-09-26, Aktualizacja: 2004-12-18 18:00 źródło: Naszemiasto.pl

  Odcinek A2 od Modły w kierunku Sługocina wymaga remontu. Koncesjonariusz nie zamierza jednak znieść opłaty za przejazd autostradą. Na uruchomionej kilka miesięcy temu płatnej autostradzie A2 jadąc od Modły w kierunku ...

  Odcinek A2 od Modły w kierunku Sługocina wymaga remontu. Koncesjonariusz nie zamierza jednak znieść opłaty za przejazd autostradą.
  Na uruchomionej kilka miesięcy temu płatnej autostradzie A2 jadąc od Modły w kierunku Wrześni natknąć się można już na dziury.
  - Zaobserwowałem nawet pierwsze zarysy kolein - mówi Jerzy Żelewski ze Stowarzyszenia Ochrony Użytkowników Dróg.
  - Czy to nie wstyd, by po kilku miesiącach autostrada nadawała się do remontu? - zapytaliśmy Andrzeja Patalasa, prezesa zarządu spółki Autostrada Wielkopolska.
  - Oczywiście, że to ,,poruta’’. Zamierzaliśmy układać kolejną warstwę nawierzchni, po tym jak autostradą przejedzie sześć milionów pojazdów. Jutro wykonawca w ramach gwarancji będzie usuwał usterki - mówi prezes.
  Najwięcej nierówności jest dzisiaj w rejonie Sługocina, Osieczy i Modły. Ale remont przeprowadzony zostanie na odcinku około 20 kilometrów.
  Remont odbywać będzie się przez dwa najbliższe weekendy, bo wtedy ruch na A2 jest najmniejszy.
  - Zamkniemy po jednym pasie ruchu, na takich odcinkach jakie będą niezbędne - wyjaśnia prezes AWSA. Jak twierdzi prezes Patalas, A2 przejeżdża do 10 tys. pojazdów na dobę. W okresie remontu mostu w Świecku koncesjonariusz zauważył wzrost liczby ciężarówek na A2.
  Skoro będą zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości, to za co przejeżdżający A2 mają płacić? Wykupiony bilet jest dowodem umowy cywilnoprawnej, której koncesjonariusz nie dotrzyma.
  - Nigdzie na świecie w czasie remontu nie znosi się opłaty za przejazd - mówi Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska.
  - Utrudnienia będą nieznaczne - zapewnia Andrzej Patalas. Dlaczego koncesjonariusz nie zawiesi pobierania opłat od kierowców, a utraconych zysków nie dochodzi od wykonawcy?

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)