Wybierz region

Wybierz miasto

  Jest płyta, będzie film

  Autor: MAZ

  2003-09-25, Aktualizacja: 2004-12-18 18:01 źródło: Naszemiasto.pl

  Krzysztof Maciejewski, poznański kompozytor, od jedenastu lat prowadzi w Śremskim Ośrodku Kultury młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny. O tym, że reprezentuje on wysoki poziom świadczy fakt, iż jego członkowie ...

  Krzysztof Maciejewski, poznański kompozytor, od jedenastu lat prowadzi w Śremskim Ośrodku Kultury młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny. O tym, że reprezentuje on wysoki poziom świadczy fakt, iż jego członkowie uczestniczą w eliminacjach do ,,Famy” czy programu ,,Zostań gwiazdą kabaretu”. W projektach w Śremie wspiera ich orkiestra złożona ze studentów poznańskiej Akademii Muzycznej.
  Najnowszym osiągnięciem młodych artystów ze Śremu i Poznania jest program ,,Wiersz prosty”. Przygotowano go na koncert z okazji inauguracji 750-lecia Śremu. Zrealizowano i wydano także płytę CD. To utwory skomponowane przez Krzysztofa Maciejewskiego do wierszy Andrzeja Wałdowskiego i Niny Szmyt.
  O tym, że to wartościowa propozycja świadczy fakt, że zainteresowała się nim Telewizja Polska SA. Aktualnie do realizacji filmu o młodych artystach przygotowuje się poznańska reżyser Mirosława Sikorska. Ze względu na charakter poezji, będzie miał on emisję 1 listopada w TVP3. Zdjęcia rozpoczną się 3 października. .

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)