Wybierz region

Wybierz miasto

  Mają powody do radości

  Autor: Karol Pomeranek

  2001-04-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  - Myślę, że w tym roku mamy powody do świętowania. W ostatnim czasie udało nam się bowiem poczynić sporo inwestycji, podczas akcji zaś żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń - mówi mł. bryg.

  - Myślę, że w tym roku mamy powody do świętowania. W ostatnim czasie udało nam się bowiem poczynić sporo inwestycji, podczas akcji zaś żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń - mówi mł. bryg. Marian Przewoźniak, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej.  W średzkiej Komendzie PSP, łącznie z pracownikami administracji, zatrudnione są 44 osoby. Pracują w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach. - W przeciągu roku wymieniliśmy też siedem bram oraz zamontowaliśmy instalację wyciągową w garażu. Gros robót udało się wykonać własnymi siłami - mówi komendant Przewoźniak. - Nasza społeczność strażacka to ludzie wykształceni w wielu zawodach, często budowlanych. Jeden więc wykonał prace murarskie, drugi stolarskie, trzeci hydrauliczne i tak dalej - podkreśla z dumą komendant. Szacuje, iż w ten sposób udało się zaoszczędzić około 60.000 złotych. Podobnie jednak jak i w większości komend w kraju, i w Środzie przydałoby się troszeczkę więcej sprzętu. Dwudziestopięcioletni pojazd typu ,,podnośnik’’ czy starsza o sześć lat ,,drabina’’ lata świetności mają już za sobą. - Co byłoby nam potrzebne? Na pewno zdrowie, takie jak obecnie... i większy samochód ratownictwa drogowego - śmieje się komendant.
  Swoje święto średzcy strażacy będą obchodzić nie 4 maja, a sześć dni później. Wtedy to bowiem w tutejszym Domu Kultury wraz z emerytami pożarnictwa wezmą udział we wspólnej akademii.


  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)