Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie chcieli Lenczyka

  Autor: JOD

  2003-09-24, Aktualizacja: 2004-12-18 18:02 źródło: Naszemiasto.pl

  Nowy trener Lecha, Czesław Michniewicz nie ma uprawnień do prowadzenie pierwszoligowej drużyny. Nie ukończył bowiem kursu na trenera I klasy. W meczu pucharowym z Polonią Warszawa siedział na ławce Lecha warunkowo.

  Nowy trener Lecha, Czesław Michniewicz nie ma uprawnień do prowadzenie pierwszoligowej drużyny. Nie ukończył bowiem kursu na trenera I klasy. W meczu pucharowym z Polonią Warszawa siedział na ławce Lecha warunkowo. Nie uzyskał natomiast na to zgody w niedzielę. Prowadził Kolejorza w meczu z Widzewem bez pozwolenia PZPN.


  Michniewicz jest zapisany na kurs trenerski, rozpoczyna go 20 października. Działacze Lecha liczyli w tej sytuacji, że uzyska warunkową zgodę od PZPN. Taką samą sytuację miał przecież w ubiegłym sezonie Czesław Jakołcewicz, który miał prawo prowadzić Lecha. PZPN tym razem postąpił jednak wyjątkowo dla poznańskiego klubu nieprzychylnie.
  Dziś NKO PZPN zajmie się sprawą trenera Lecha. W najgorszej sytuacji Kolejorz zostanie bez trenera z uprawnieniami. Będzie się wówczas mógł ratować oficjalnym wpisaniem Michniewicza jako drugiego trenera. Za prowadzenie Lecha w meczu z Widzewem bez trenera z uprawnieniami klubowi grozi 10 tys. zł kary. Gdyby wydarzyło się to po raz drugi, Lech zapłaciłby 30 tys. zł kary, a wynik zweryfikowany by został jako walkower dla rywala. Nieoficjalnie się mówi, że przyczyną nieprzychylnego dla Lecha stanowiska PZPN jest odmowa zatrudnienia Oresta Lenczyka. Z taką sugestią miał wystąpić wiceprezes związku Henryk Apostel.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)