Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowe legitymacje dla studentów

  Autor: ELKA

  2003-09-25, Aktualizacja: 2004-12-18 18:01 źródło: Naszemiasto.pl

  W przyszłym roku, w lutym studenci będą mieli prawdopodobnie nowe legitymacje. Będą przypominały karty elektroniczne z mikroprocesorem. Wprowadzenie nowych legitymacji zapowiedziała minister edukacji Krystyna Łybacka ...

  W przyszłym roku, w lutym studenci będą mieli prawdopodobnie nowe legitymacje. Będą przypominały karty elektroniczne z mikroprocesorem.
  Wprowadzenie nowych legitymacji zapowiedziała minister edukacji Krystyna Łybacka na spotkaniu z rektorami szkół wyższych. Nowe dokumenty będą początkowo wydawane przez wybrane uczelnie.
  Mają być uniwersalne i spełniać nie tylko rolę legitymacji, na ich podstawie będzie można np. zapisać się na lektorat, albo otrzymać kredyt studencki. Przystąpienie do tego pilotażowego programu jest dla uczelni dobrowolne. Te szkoły, które się na to zdecydują rozpoczną wydawanie legitymacji od 15 lutego przyszłego roku. Uczelnie będą musiały kupić odpowiedni sprzęt elektroniczny i czytniki. Termin ważności legitymacji będzie określany przez specjalny, naklejany znaczek hologramowy. Za wymianę legitymacji zapłaci student, szacunkowy koszt dokumentu to 15 złotych
  Jak stwierdziła minister Łybacka, stare legitymacje studenckie są ważne tylko do końca tego roku. Znajduje się na nich nieaktualna informacja o 50-proc. zniżce na przejazdy. Obecnie zniżka wynosi 37 lub 49 proc.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)