Wybierz region

Wybierz miasto

  Popularna słonka

  Autor: WYP

  2003-09-24, Aktualizacja: 2004-12-18 18:02 źródło: Naszemiasto.pl

  W niedzielę zakończyły się na Jeziorze Kierskim III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Słonka. Poznańskie żeglarskie środowisko było zawsze kuźnią talentów takich jak Janina Kwaśniewska, Wojciech Gieszczyński, ...

  W niedzielę zakończyły się na Jeziorze Kierskim III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Słonka. Poznańskie żeglarskie środowisko było zawsze kuźnią talentów takich jak Janina Kwaśniewska, Wojciech Gieszczyński, Gwidon Łakomy czy późniejszy bojerowy mistrz świata Bogdan Kramer, dla których klasa ,,słonka’’ była etapem do późniejszych sukcesów.

  W tegorocznych regatach obrońcy tytułu: Janusz Knasiecki i Bogdan Ratajczak z ŻLKS-Kiekrz nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając wszystkie z rozegranych pięciu wyścigów.

  - Cieszymy się wspólnie z Januszem ze zwycięstwa. Po niezbyt udanych dla nas mistrzostwach świata bardzo solidnie pracowaliśmy, by jak najlepiej wypaść na tych zawodach, a obrona tytułu była naszym celem - powiedział Bogdan Ratajczak. Drugie miejsce przypadło francuskiej załodze Jerome Thomas i Arnaud Baranger, która wyprzedziła reprezentantów PKM LOK Poznań - Tomasza Słodeckiego oraz Marcina Pitułę.

  - Regaty pokazały, że reaktywowana trzy lata temu klasa Słonka cieszy się coraz większą popularnością w naszym środowisku. Regaty były świetną promocją polskiego żeglarstwa i udowodniły, że nasi reprezentanci odnoszą coraz większe sukcesy w międzynarodowym gronie - powiedział Jacek Kaczmarek sekretarz PZKS. Wszyscy uczestnicy podkreślali wspaniałą atmosferę i sprawne działania organizatorów: Polskiego Związku Klasy Słonka, ŻLKS i JKW.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)