Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozpoczęły się zbiory rzepaku i jęczmienia

  Autor: Marianna Żmudzińska

  2001-08-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Na dobre rozpoczęły się już zbiory rzepaku i jęczmienia. W następnej kolejności będą sprzątane z pól pszenżyto i pszenica. Godzina pracy kombajnu kosztuje od 200 do 250 zł.

  Na dobre rozpoczęły się już zbiory rzepaku i jęczmienia. W następnej kolejności będą sprzątane z pól pszenżyto i pszenica.  Godzina pracy kombajnu kosztuje od 200 do 250 zł. Cena jest uzależniona od terminu płatności i mocy kombajnu. Za tonę rzepaku rolnicy mogą otrzymać od 860 do 910 zł – w zależności od firmy, wilgotności i zanieczyszczeń oraz... notowań na giełdzie w Paryżu.

  Na polu w Grabowie Królewskim w ostatnią sobotę spotykaliśmy Edwarda Łyskawę, właściciela dwudziestohektarowego gospodarstwa, który pracuje na kombajnie Bizon-Super. - Spodziewam się nienajgorszych plonów. Może uda się zebrać 100 kwintali z hektara. Jestem w dobrej sytuacji, że sprzątam zboże własnym kombajnem. Po zakończeniu żniw na swoim polu będę mógł pomóc innym rolnikom. Wszystko byłoby dobrze, gdyby paliwo miało inne ceny.

  Kombajn dobrze się spisuje. Mam go już 11 lat i pracuje bezawaryjnie. Chyba dlatego, że obsługuje go stale ten sam kombajnista - powiedział gospodarz.  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)