Wybierz region

Wybierz miasto

  Złoci złodzieje

  Autor: ROG

  2003-09-23, Aktualizacja: 2004-12-18 18:03 źródło: Naszemiasto.pl

  Pięcioosobowa grupa napadła w Poznaniu przynajmniej piętnaście kobiet, którym zerwała z szyi złote łańcuszki. Od piątku do niedzieli zatrzymano już czterech nieletnich członków ,,złotego” gangu oraz ich ...

  Pięcioosobowa grupa napadła w Poznaniu przynajmniej piętnaście kobiet, którym zerwała z szyi złote łańcuszki. Od piątku do niedzieli zatrzymano już czterech nieletnich członków ,,złotego” gangu oraz ich 22-letniego przywódcę. Każdy przyznał się do kilkunastu rozbojów. Policjanci podejrzewają, że bandyci mogli okraść nawet sto osób.

  Różne konfiguracje

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa powstała na początku wakacji. Przestępcy dzielili się na dwie grupy. Działali na Grunwaldzie, Wildzie lub Dębcu. Na ofiary wybierali zawsze starsze kobiety. Podbiegali, zrywali z szyi złoty łańcuszek i uciekali. - Czasami działali w pojedynkę - mówi Robert Kuśnierek, naczelnik wydziału kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Grunwald. Przestępcy zdawali sobie sprawę z tego, że z uwagi na młody wiek (czterech z nich ma około 14-15 lat) nie mogą osobiście sprzedawać kradzionych łańcuszków. Zaczepiali więc na ulicach starszych, poważnie wyglądających przechodniów. Prosili by sprzedali ich towar w pobliskim lombardzie. Za fatygę płacili około 20 do 30 zł. Sami zarabiali na każdym łańcuszku nawet do 200 zł.

  Nie znalazł pasera

  Policja trafiła na trop ,,złotej” grupy po ostatnim napadzie, który miał miejsce w czwartek w okolicach ul. Podkomorskiej. Jeden z jej członków nie zdołał zorganizować pasera. W związku z tym, że za kilkanaście minut miał zostać zamknięty najbliższy lombard, postanowił osobiście sprzedać łańcuszek. Właściciel sklepu domyślił się, że towar pochodzi z kradzieży i powiadomił o podejrzanym kliencie policję.
  Magdalena Wicha

  biuro rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu
  Poszukujemy kobiet, które zostały napadnięte i okradzione z biżuterii. Wszystkie osoby, które padły ofiarą tego rodzaju przestępstw, a nie zgłosiły tego na policji, proszone są o kontakt z zespołem do spraw nieletnich Komisariatu Policji na Grunwaldzie, pod numerem telefonu 84-121-53. Funkcjonariusze czekają na informacje w tej sprawie codziennie w godzinach od 8.00 do 15.30. Wszystkim zapewniają pełną anonimowość.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)