Wybierz region

Wybierz miasto

  Zwyrodnialec ukarany

  Autor: BAS

  2003-09-23, Aktualizacja: 2004-12-18 18:03 źródło: Naszemiasto.pl

  Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał wczoraj Radosława D. na 10 lat za szczególnie okrutny gwałt na 6-letniej dziewczynce. Do tragedii doszło rok temu, w jednej z wiosek w okolicach Kostrzyna. 23-letni Radosław D.

  Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał wczoraj Radosława D. na 10 lat za szczególnie okrutny gwałt na 6-letniej dziewczynce.
  Do tragedii doszło rok temu, w jednej z wiosek w okolicach Kostrzyna. 23-letni Radosław D. wywabił z podwórka bawiącą się tam dziewczynkę obietnicą, że zaprowadzi ją do ojca. Wyprowadził w odludne miejsce i zgwałcił. Postraszył małą, że ją zabije, jeżeli komukolwiek o tym powie. Przerażona i zakrwawiona dziewczynka wyznała babci, co się stało. Radosław G. przyznał się do winy. Ten sześciokrotnie karany za włamania i kradzieże młody mężczyzna wyjawił nawet swoje motywy. Podobno koledzy wyśmiewali go, że dotąd nie miał kobiety...

  W ubiegłym tygodniu prokurator zażądał dla Radosława D. kary 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd ogłosił wyrok: 10 lat pozbawienia wolności; 5 lat bez praw publicznych i 10 tys. zł dla skrzywdzonej dziewczynki.
  – To kara surowa, ale, w ocenie sądu, kara sprawiedliwa – uzasadniała sędzia Małgorzata Susmaga. Przypomniała, że oskarżony popełnił zbrodnię w kilka miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego, a dziewczynka do tej pory musi korzystać z pomocy psychologa.

  Wyrok jest nieprawomocny. Niestety, sąd nie zezwolił na ujawnienie danych oskarżonego. Nie nakazał też doprowadzenia Radosława D. na ogłoszenie wyroku.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)