Tuż przed wakacjami pod lupą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej znalazło się siedem wodnych akwenów. Badania jezior: Mikorzyńskiego, Pątnowskiego, Gosławskiego, Ślesińskiego, Wilczyńskiego, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tuż przed wakacjami pod lupą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej znalazło się siedem wodnych akwenów.

Badania jezior: Mikorzyńskiego, Pątnowskiego, Gosławskiego, Ślesińskiego, Wilczyńskiego, Budzisławskiego i Mąkolno wykazały, że w żadnym z nich nie ma ani sinic, ani pałeczek salmonelli. - Pod względem organoleptycznym i mikrobiologicznym żadne z jezior nie budzi zastrzeżeń – mówi Aleksandra Stacherska, rzecznik konińskiego Sanepidu.

Kąpielisko w Mikorzynie od zeszłego roku jest monitorowane według unijnych parametrów. Jest jedynym w regionie, które zostało wyróżnione przez koniński Sanepid. Zdecydowały o tym wyniki kontroli czystości wody oraz położenie i infrastruktura. W ośrodku czyszczone jest dno wody przez płetwonurków, wygradzany jest brodzik dla dzieci i uzupełniany żwir.

Na terenie subregionu konińskiego funkcjonuje około 20 strzeżonych kąpielisk. Zanim na dobre zaczną działać zostaną ocenione przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. - Skontrolujemy zabezpieczenia i stan przygotowania kąpielisk do sezonu - mówi Stanisław Zieliński, wiceprezes do spraw szkolenia w zarządzie rejonowym konińskiego WOPR. - Niedawno zakończyliśmy przygotowania kadry, która będzie dbała o bezpieczny wypoczynek nad wodą. W tym roku wyszkoliliśmy 40 młodych ratowników. Drugie tyle stanowią ratownicy WOPR – dodaje Zieliński.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!