Dobra Kawiarnia powstaje przy ul. Nowowiejskiego 15 w Poznaniu. Będzie w niej zatrudnionych 6 osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Po długich staraniach, dopełnianiu formalności i poszukiwaniach lokalu wreszcie powstaje Dobra Kawiarnia. Zatrudnienie znajdą w niej osoby niepełnosprawne intelektualnie i z chorobami psychicznymi. - Trwają ostatnie przygotowania, nasi pracownicy przechodzą kursy i już zacierają ręce do pracy - mówi Agnieszka Frankowska, wiceprezes Dobrej Spółdzielni Socjalnej.

W lokalu przy ul. Nowowiejskiego 15 trzeba jeszcze dokonać drobnych prac wykończeniowych i zadbać o wyposażenie. Ma to kosztować 10 tysięcy złotych. Aby zebrać potrzebną kwotę uruchomiono na platformie Polak Potrafi akcję społecznościowego finansowania. Projekt zostanie ufundowany, jeśli do 28 lipca uda się zebrać co najmniej 10 tysięcy złotych.

Dobra nasza - Projekt Dobrej kawiarni znajdziesz TUTAJPomysł uruchomienia kawiarni, w której zatrudnienie znajdą osoby niepełnosprawne intelektualnie ma zmieniać postawy społeczne. - Uczymy ludzi nie tylko tolerancji, ale też akceptacji i równego traktowania - zapewniają twórcy Dobrej i dodają: Zmieniamy też jakość życia osób z niepełnosprawnościami, wpływamy na ich rozwój i pomagamy odnosić sukcesy zawodowe i prywatne, co z kolei wpływa na wzrost ich poczucia wartości.
Dobra Kawiarnia to dopiero początek. - Planujemy kolejne przedsięwzięcia, takie jak: Dobra Mydlarnia, Dobra Rupieciarnia, Dobra Kwiaciarnia - czytamy na stronie projektu.O tym, jak poważnym przedsięwzięciem jest kawiarnia świadczy nie tylko zaangażowanie jej twórców i profesjonalne podejście do pracowników, ale też rzesza ambasadorów. Menu kawowe pomogła opracować Agnieszka Rojewska (z Brisman Kawowy Bar), tegoroczna Mistrzyni Polski Latte Art i uczestniczka Mistrzostw Świata Latte Art w Melbourne. Wiedzę o gastronomii w praktyce pomógł udoskonalić Piotr Mielczarek, uczestnik wielu konkursów kulinarnych oraz wymian międzynarodowych. Gotował w Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Francji.

Członkami założycielami Dobrej Spółdzielni Socjalnej są: Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Poznaniu i Stowarzyszenie na Tak. [a]https://www.facebook.com/DobraKawiarnia?fref=ts;Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dgl2003 (gość)

Dzis uslyszalam rano w radio...napewno wejde...pieknie,ze sa ludzie i mysla o Innych-:)