Po raz czwarty Gdynia uhonorowała najlepszy esej, prozę i poezję w ramach Nagrody Literackiej Gdynia 2009. Kostki Literackie i 50 tysięcy zł. otrzymali: prof.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po raz czwarty Gdynia uhonorowała najlepszy esej, prozę i poezję w ramach Nagrody Literackiej Gdynia 2009. Kostki Literackie i 50 tysięcy zł. otrzymali: prof. Maria Poprzęcka (jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie historii sztuki) za esej „Inne obrazy”, Marcin Świetlicki za książkę wieńczącą jego kryminalną trylogię, zatytułowaną „Jedenaście” i Eugeniusz Tkaczyszyn- Dycki (po raz drugi uhonorowany w Gdyni) za „Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach”.
Gdyńscy laureaci spotkają się ponownie z trójmiejskimi czytelnikami już jesienią, podczas cyklu specjalnych spotkań autorskich, poświęconych ich twórczości.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!