Zakończyła się kolejna edycja Rajdu Dakar. Szczególne powody do radości ma Dariusz Rodewald, który po raz drugi wygrał rywalizację w kategorii ciężarówek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kłopoty w tegorocznym Dakarze nie omijały Polaków. Broniący tytułu z poprzedniej edycji Rafał Sonik po kilku etapach musiał się wycofać z zawodów, z kolei Adam Małysz, który rok temu spisywał się bardzo dobrze, tym razem ukończył rajd na 53. pozycji.

Zobacz też: Hołowczyc: Nie każdy jest w stanie przetrwać to piekło

Historycznego wyczynu dokonał Dariusz Rodewald, który po raz drugi w karierze wygrał klasyfikację ciężarówek. Polak pełnił rolę mechanika pokładowego w holenderskiej ekipie Petronas Team De Rooy Iveco. Pojazdem kierował Gerard de Rooy, a jego pilotem był Hiszpan Moises Torrallardona.

Rodewald wygrał już Dakar w 2012 roku, zostając wtedy pierwszym Polakiem, który mógł się pochwalić takim osiągnięciem. Pochodzący z Olesna mechanik na stałe mieszka w Holandii. W Rajdzie Dakar startował już po raz siódmy. Holendersko-hiszpańsko-polska załoga wyprzedziła na mecie kolejnych rywali o ponad godzinę.


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!