Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0. Kolejorz kończy rok zwycięstwem! [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Lech Poznań: Więcej o Kolejorzu czytaj TUTAJ
Lech Poznań: Więcej o Kolejorzu czytaj TUTAJ Grzegorz Dembiński
Kolejorz zakończył 2014 rok zwycięstwem i pokonał na Bułgarskiej Lechię 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dariusz Formella. Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0 - zobaczcie zdjęcia z meczu.

Jedyny gol tego meczu padł w 32. minucie. Dariusz Formella zaatakował prawą stroną, wpadł w pole karne Lechii i uderzył na bramkę z ostrego kąta. Futbolówka odbiła się jeszcze od próbującego interweniować Marcina Pietrowskiego, zmyliła Mateusza Bąka i zatrzepotała w siatce.

Lech Poznań miał mnóstwo sytuacji w tym spotkaniu. Najlepszą zmarnował w drugiej połowie Kasper Hamalainen, który nie wykorzystał rzutu karnego. Fin uderzył w środek bramki i Bąk bez trudu odbił piłkę.

Potem stuprocentową szansę zaprzepaścił Zaur Sadajew, który z 4 metrów nie trafił w futbolówkę. A miał przed sobą pustą bramkę!

Po ostatnim gwizdku piłkarze Lecha utworzyli szpaler schodzącemu z boiska Hubertowi Wołąkiewiczowi. Były kapitan Kolejorza pożegnał się z kibicami. Był to jego ostatni mecz w barwach Poznańskiej Lokomotywy.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)