Atrakcje w ramach corocznej Nocy Biologów przygotowały Ogród Botaniczny, Instytut Genetyki Roślin PAN i Wydział Biologii UAM na Morasku.

Biologiczna Familiada, Wirusowe Jeden z Dziesięciu czy quiz ewolucyjny Darwin pyta - oto zaledwie niektóre z atrakcji, które czekają w piątek na uczestników kolejnej już Nocy Biologów. Podczas wydarzenia, naukowcy odkryją przed młodymi uczestnikami różne zagadki i odpowiedzą na nurtujące pytania, np. czym jest DNA oraz jakie sekrety kryje krew. Ciekawostką będą również zajęcia laboratoryjne CSI III - Kryminalne zagadki Wydziału Biologii, podczas których prowadzący zaprezentują uczestnikom metodę izolowania DNA.

Noc Biologów 2016: Wydarzenia od popołudnia, gdzie indziej od ranaW niektórych lokalizacjach Poznania, Noc Biologów trwa już od rana. Od godziny 10, w Ogrodzie Botanicznym można dowiedzieć się, czy rośliny mogą polować, a naukowcy z Instytutu Genetyki Roślin zabiorą nas m.in. w podróż po świecie barwników roślinnych. Z kolei na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Umultowskiej, wydarzenia rozpoczną się o godz. 17.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!