Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat - taki wyrok za nieumyślne podpalenie szkoły usłyszał dziś w pilskim sądzie 19-letni Wojciech W. z Piły. Proces podpalacza trwał niecałe pół godziny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat - taki wyrok za nieumyślne podpalenie szkoły usłyszał dziś w pilskim sądzie 19-letni Wojciech W. z Piły.

Proces podpalacza trwał niecałe pół godziny. Na sali sądowej był tylko sędzia, prokurator i oskarżony. 19-latek bronił się sam. Obrońca zresztą niewiele by mu pomógł: obciążał go zapis z kamery, na którym widać, jak bawiący się w sylwestrowym tłumie na szkolnym boisku 19-latek odpala racę i wyrzuca ją w górę. Z opinii biegłego wynikało, że to właśnie od tej racy zapaliła się drewniana wieżyczka i spłonęło pół szkoły. Wojciech W. nie przyznał się do winy.
- Nie mam całkowitej pewności, że pożar powstał od wybuchu mojej petardy, ale biorę to pod uwagę - Dobrowolnie jednak poddał się karze. Sąd potrzebował tylko dziesięciu minut na przygotowanie i ogłoszenie wyroku.
- Oskarżony nie działał umyślnie, ale jego wina nie budzi wątpliwości - podkreślił sędzia Andrzej Smyczyński. - Stało się przypadkowo, ale się stało. Wymiar kary jest wystarczająco dolegliwy.
Oprócz wyroku, który będzie na nim ciążył przez najbliższe pięć lat 19-latek dostanie także kuratora. Będzie musiał również pokryć koszty postępowania sądowego - ponad 2 tys. złotych. prócz wyroku, który będzie na nim ciążył przez najbliższe pięć lat 19-latek dostanie także kuratora. Będzie musiał również pokryć koszty postępowania sądowego - ponad 2 tys. złotych. Ma szczęście, że miasto nie będzie od niego żądać prawie 5 mln złotych odszkodowania, gdyż te wypłacił ubezpieczyciel.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!