20 czerwca, o godz. 14.00 w Warszawie (Empik, ul. Marszałkowska 116/122) odbędą się pokazy walk rycerskich z okazji premiery powieści historycznej Kamila Grucy „Panowie z Pitchfork”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
20 czerwca, o godz. 14.00 w Warszawie (Empik, ul. Marszałkowska 116/122) odbędą się pokazy walk rycerskich z okazji premiery powieści historycznej Kamila Grucy „Panowie z Pitchfork”.
Panowie z Pitchfork” to ognista powieść przygodowa z okresu wojny stuletniej. Autor z humorem ukazuje potyczki, bitwy, uczty, zmagania polityczne i miłosne. W książce szczękają miecze, skrzypią łoża kochanków, krzyczą zbrojni ścierający się pod Azincourt i goniony przez tuzin diabłów Karol VI...
Początek XV wieku. Francją w krótkich okresach poczytalności włada Karol VI. Młody i wojowniczy Henryk V, król Anglii, postanawia wpaść doń z sąsiedzką wizytą na czele swej armii. Wraz z nim zabierają się trzej rycerze z Pitchfork: wsławiony w turniejach baron Artur, bywały w świecie weteran Ralf i jego syn Robert, który najchętniej wróciłby na swą oksfordzką alma mater.
Autor, uczestnik turniejów rycerskich, z humorem i znajomością rzeczy ukazuje uczty i bitwy, zmagania polityczne i miłosne, a także barwną codzienność wieków średnich.
Rewelacyjna debiutancka powieść - bogata w historyczne detale, pełna humoru rycerska przygoda.
Kamil Gruca, absolwent filozofii, od czternastego roku życia trenuje fechtunek i należy do Drużyny Łuczniczej Drabów Pieszych z Pruszkowa. W roku 2006 pod pseudonimem sir Robert Neville zwyciężył w serii turniejów i otrzymał tytuł czempiona Ligi Rycerskiej.
(Rebis)

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!