Lokatorzy kamienicy przy ulicy Wierzbowej 2 w Poznaniu, mimo że płacą, dbają o lokale, właśnie otrzymali wypowiedzenia umów najmu. Krótkie i „bezsensowne” – jak twierdzi Mariola Popiełkowska ze ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Lokatorzy kamienicy przy ulicy Wierzbowej 2 w Poznaniu, mimo że płacą, dbają o lokale, właśnie otrzymali wypowiedzenia umów najmu. Krótkie i „bezsensowne” – jak twierdzi Mariola Popiełkowska ze Stowarzyszenia Pomocy Eksmisyjnej „Mediator”.

Wszystko zaczęło się na początku lipca, kiedy kamienicę kupił Jan Filip Libicki, poseł. Do lokatorów „doszły słuchy” o transakcji. Chcieli poznać szczegóły, bo przecież zbliżał się czas płacenia czynszu. Po 3 tygodniach otrzymali ulotkę z informacją od firmy Meridom, że od tej pory to ona zajmuje się sprawami związanymi z budynkiem oraz z numerem konta posła, na które mieli wpłacać pieniądze. Minęły kolejne 2 tygodnie i... odebrali wypowiedzenia umów najmu. Mają się wyprowadzić do końca września.

– Poprzedni właściciel wyprowadzał już stąd lokatorów. Widocznie teraz przyszła nasza kolej. Zostało nas dwunastu najemców. Dziwi nas to, że nie podano żadnej konkretnej podstawy. Nikt nie rozmawiał na temat szczegółów – mówi Andrzej Cubal, który w kamienicy mieszka z rodziną. Właśnie rozpoczął mały remont. Mieszka tu zresztą od dziecka, bo rodzice, zajmujący lokal na parterze, otrzymali w latach 60. przydział od miasta. – Mama siedzi i płacze. Nie mamy pieniędzy, by w ciągu miesiąca zdobyć gdzieś mieszkania. Dziecko jest już od września zapisane tu do zerówki – dodaje A. Cubal.

Lokatorzy, którzy już wypowiedzenia otrzymali, wczoraj poszli do Stowarzyszenia Pomocy Eksmisyjnej „Mediator”.

– Zapoznałam się ze sprawą. Jeszcze dzisiaj wysyłamy pismo do kancelarii prawnej, która te wypowiedzenia przygotowała o wyjaśnienie całej sprawy – mówi Mariola Popiełkowska ze SPE. – W piśmie powołuje się na paragraf 11 umowy najmu, który odwołuje się jedynie do Kodeksu Cywilnego. To nie ma sensu – dziwi się. – Ci państwo mają umowy cywilno- prawne, są chronieni ustawą o ochronie praw lokatorów, nie złamali żadnego z warunków najmu – płacą czynsz, dbają o lokal, nie podnajmują go.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!