Dlaczego biedronka jest czerwona? Jak się nazywa kolorowy ptak, który powtarza słowa? Takich ciekawostek dowiedziały się dzieci, które spędziły majówkową sobotę w Palmiarni.

Palmiarnia poznańska na sobotę przygotowała warsztaty dla dzieci. Były to quizy i zagadki z wiedzy o Palmiarni. Najmłodsi zwiedzający uczestniczyli też w konkursie łowienia ryb.

- Obok Sali Tropikalnej karmili karasie i karpie koi, a potem łowili ryby wykonane przez plastyków - mówi Edyta Pawlicka, pracownica Palmiarni.

ZOBACZ: Tak poznaniacy wypoczywają w weekend [FOTO]

Dzieci fascynowały zwierzęta mieszkające w Palmiarni. - Podobały mi się gekony, które zdejmowały z siebie skórę i ją zjadały. Widziałem też kurę [kurkę czubatkę - przyp. red.], która chodziła między ludźmi - opowiadał Kuba Kosecki, ośmiolatek.

Tropikalne miejsce w majówkę odwiedziło też wielu przyjezdnych. - Przyjechaliśmy z rodziną do Palmiarni z Płocka. Wrażenie zrobiły na nas bezzębne karpie, które można było pogłaskać i różnego rodzaju kwitnące storczyki - opowiadały Edyta i Bronisława Chlewińskie.

Majówka w Palmiarni potrwała do godziny 16 i do samego jej końca po tropikalnych salach przechadzało się wielu wycieczkowiczów.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Majówka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!