Puste trumny na placu budowy Puste trumny na placu budowy

Puste trumny na placu budowy (© FOT. CZYTELNIK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do końca maja mają potrwać prace archeologiczne na terenie dawnego cmentarza w rejonie ulic Towarowej i Matyi. Wydobyte z ziemi szczątki zostaną pochowane na cmentarzu na Miłostowie.

Prace archeologiczne rozpoczęto w związku z budową dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego oraz galerii Poznań City Center. Archeologów zaskoczyła duża liczba pochówków pod torowiskiem tramwajowym w ulicy Towarowej.

Zobacz też: Budowa dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego oraz Poznań City Center

Jeśli archeolodzy zakończą prace do końca maja, to przebudowa torowiska w ulicy Towarowej odbędzie się bez zakłóceń.

- Jako inwestor mamy znaleźć jedno miejsce, w którym szczątki zostaną złożone. Wystąpiliśmy już w tej kwestii do Urzędu Miasta - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik spółki Trigranit.

Poznańscy urzędnicy zgodzili się na to, żeby wydobyte szczątki złożone zostały, na którymś z cmentarzy komunalnych.

- Najprawdopodobniej będzie to zbiorowa mogiła na cmentarzu na Miłostowie. Spółka Trigranit będzie musiała resztę formalności załatwić ze Spółdzielnią Uniwersum - dodaje Paweł Marciniak rzecznik prasowy UM Poznania.

Firma Trigranit zamierza ufundować tablicę nagrobną, informującą o tym, skąd przeniesiono szczątki i z jakich powodów. Jeśli dotąd nie zostały one tam złożone, to tylko dlatego, że Trigranit chce to zrobić to za jednym razem.

Prawdopodobnie w sąsiadującym z ulicą Towarową parku również znajdują się pozostałości, po cmentarzu, który funkcjonował w tym miejscu do połowy ubiegłego wieku. Czy miasto nie powinno tego sprawdzić?


Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!