Kryminalni zatrzymali trzy osoby w wieku od 16 do 20 lat. Grupa dokonywała włamań na terenie miasta i okolic. Działała już od jakiegoś czasu. Kradli na Wildzie, Piątkowie, Strzeszynie Greckim, a także w Swarzędzu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kryminalni zatrzymali trzy osoby w wieku od 16 do 20 lat. Grupa dokonywała włamań na terenie miasta i okolic. Działała już od jakiegoś czasu. Kradli na Wildzie, Piątkowie, Strzeszynie Greckim, a także w Swarzędzu.

Włamań dokonali między innymi na os. Batorego, skąd ukradli laptopa, z jednego z mieszkań przy ulicy Świebodzińskiej wynieśli odtwarzacz dvd. W Swarzędzu do jednego bloku włamywali się aż sześć razy. Stamtąd mieli aparaty fotograficzne i kilka butelek alkoholu. Z innych przestępstw sprzęt komputerowy i inne aparaty.

Przy ulicy Krakowskiej włamali się do sklepu ze sprzętem specjalistycznym. Jak sami twierdzili, pomylili się - myśleli, że to mieszkanie, a sklepy ich nie interesowały. Głównym ich celem był sprzęt, który mogli szybko sprzedać, bo jak mówili gotówki w mieszkaniach nie było za wiele. Zdobyte łupy sprzedawali na poznańskiej giełdzie. Średnio za aparaty dostawali 200 złotych, a za laptopy 500-700 złotych.

Na jednym z osiedli na Piątkowie, gdzie mogli pojawić się włamywacze, policjanci 11 sierpnia zastawili zasadzkę. To był strzał w dziesiątkę. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców - 20-letniego Wojciecha J. i jego przyrodniego brata 16-letniego Rafała Sz.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich narzędzia, przy pomocy których włamywali się do mieszkań. Sprawcy przyznali się do wszystkiego. Wojciech J. stracił pracę i postanowił, że zacznie się włamywać do mieszkań. Sprawcy działając w różnych konfiguracjach osobowych, popełnili ponad dwadzieścia takich przestępstw.

Trzeci ze sprawców został zatrzymany następnego ranka. Kryminalni ustalili, gdzie będzie przebywać mężczyzna i schwytali 20-letniego Roberta D. na jednej z poznańskich ulic.

Policjanci sprawdzają teraz miejsca, gdzie sprawcy mogli zbyć pochodzący z przestępstwa sprzęt. Trwają czynności mające na celu odzyskanie skradzionych rzeczy.

Wobec Wojciecha J. poznański sąd zastosował trzy miesiące aresztu, wobec jego rówieśnika dozór policyjny, zaś 16-latek trafi do ośrodka wychowawczego. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!