Za nieco ponad miesiąc ruszy 66. Tour de Pologne. To wyścig kolarski, który od wielu lat organizowany jest przez Czesława Langa i należy do elitarnego grona UCI Pro Tour. Z roku na rok zyskuje on coraz większą rangę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za nieco ponad miesiąc ruszy 66. Tour de Pologne. To wyścig kolarski, który od wielu lat organizowany jest przez Czesława Langa i należy do elitarnego grona UCI Pro Tour. Z roku na rok zyskuje on coraz większą rangę. I tym razem na starcie wyścigu nie zabraknie wielkich gwiazd peletonu. 65. Tour de Pologne został uznany za sportową imprezę roku 2008. Prezentacja tegorocznej trasy odbyła się w warszawskim Hotelu Marriott.

W tym roku kolarze zmagania rozpoczną 2 sierpnia w Warszawie, gdzie zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięć 12-kilometrowych rund. Wyścig zakończy się 8 sierpnia w Krakowie.

Cały wyścig liczyć będzie 1253,6 km. Start wyścigu zbiega się z 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. TdP został więc wkomponowany w obchody tego historycznego wydarzenia. Zawodnicy rywalizować będą w pięciu klasyfikacjach: generalna (Skandia), punktowa (Plus), najlepszy góral, najaktywniejszy zawodnik (Fiat) i drużynowej.- W tym roku udało nam się zmienić datę wyścigu, co z pewnością zwiększy jego atrakcyjność. Myślę, że wspólnie raz stworzymy wielkie widowisko sportowe i wypromujemy nasz kraj na świecie - powiedział Czesław Lang, organizator wyścigu. Wicemistrz olimpijski z Moskwy dba również o polskie kolarstwo i jego staraniem po raz kolejny w TdP wystartuje reprezentacja Polski.

- Dziękujemy za ponowne zaproszenie reprezentacji na nasz narodowy Tour. Ostateczny skład kadry zaprezentuję 5 lipca po mistrzostwach Polski. Wiem, że bardzo mocno na ten start nastawia się Marek Rutkiewicz, nasz najlepszy zawodnik w ostatnich latach w TdP - stwierdził Piotr Wadecki, selekcjoner kadry polskich kolarzy.

Tour de Pologne to największe pod względem logistycznym wydarzenie w Polsce.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!