Sputnik nad Polską: Film Rosyjski w Nowym Kinie Pałacowym Sputnik nad Polską: Film Rosyjski w Nowym Kinie Pałacowym

Najnowsze i najbardziej znaczące dzieła rosyjskiej sztuki filmowej zobaczyć można od poniedziałku, 18 stycznia, w Nowym Kinie Pałacowym w Poznaniu. Festiwal Sputnik nad Polską potrwa w nim do niedzieli.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najnowsze i najbardziej znaczące dzieła rosyjskiej sztuki filmowej zobaczyć można od poniedziałku, 18 stycznia, w Nowym Kinie Pałacowym w Poznaniu. Festiwal Sputnik nad Polską potrwa w nim do niedzieli.

Sputnik nad Polską to największy na świecie, coroczny festiwal kina rosyjskiego. Odbywa się w Warszawie, a także w największych miastach Polski. Na początku 2016, replika festiwalu przywędrowała do stolicy Wielkopolski.

Sputnik nad Polską: filmowi laureaci z Wenecji i LocarnoPrzed nami 7 filmów, które weszły na ekrany kin w latach 2014 i 2015. Pierwszym filmem, który zostanie wyświetlony w ramach festiwalu, będzie "Frankofonia" Aleksandra Sokurowa. Laureat nagrody specjalnej podczas 72. MFF w Wenecji to opowieść o dwóch ludziach, którzy podczas hitlerowskiej okupacji Francji łączą siły w celu ratowania cennych zbiorów sztuki w Luwrze. Jacques Jaujard, dyrektor Luwru, musi podjąć współpracę z przedstawicielem okupanta. Czy będzie ona owocna? Przekonać się można już dziś o godzinie 18.30. Bilety: 12 zł.Do końca tygodnia, w Pałacowym obejrzeć będzie można także m.in. licznie nagradzanego w Locarno "Durnia" Jurija Bykowa, "Norwega" Alony Zwancowej, oraz osadzony w realiach upadku Imperium Rosyjskiego nowy film Nikity Michałkowa "Udar Słoneczny".

Szczegóły programu dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Kino

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!