Na czele korowodu dożynkowego szli Poligrodzianie  Na czele korowodu dożynkowego szli Poligrodzianie

Na czele korowodu dożynkowego szli Poligrodzianie. Fot. S. Seidler

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mszą świętą, podczas której dziękowano za zdrowie i tegoroczne zbiory, rozpoczęło się w niedzielę Święto Plonów w Poznaniu. Na dożynkach bawili się także mieszkańcy innych gmin powiatu poznańskiego.

Mszą świętą, podczas której dziękowano za zdrowie i tegoroczne zbiory, rozpoczęło się w niedzielę Święto Plonów w Poznaniu. Na dożynkach bawili się także mieszkańcy innych gmin powiatu poznańskiego.

Po mszy korowód dożynkowy ruszył ulicą Gospodarską na boisko, gdzie zaplanowano zabawę. Na jego czele szedł zespół Poligrodzianie, za nim poczty sztandarowe oraz osoby niosące chleb i zboże - z tegorocznych plonów. Znalazło się w nim miejsce także dla pojazdów mechanicznych: jechały w korowodzie dwa zabytkowe wozy, w tym jeden strażacki.

Kiedy goście przybyli na boisko, minutą ciszy uczczono zmarłych w tym roku prezydentów Poznania oraz rolników. Później rozpoczęto zabawę.

A atrakcji nie brakowało, zarówno dla dużych, jak i małych (były stoiska z zabawkami, wata cukrowa i popcorn, dmuchany zamek i kucyki, wystawa wozów rolniczych i strażackich). Ustawiono też stoiska, na których można było się nauczyć udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się, jak rzucić palenie czy sprawdzić zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Na środku terenu ustawiono scenę, na której przez cały dzień odbywały się koncerty.

W ten weekend dożynki odbyły się też w innych gminach powiatu poznańskiego. Bawiono się w Potaszach, Czapurach oraz Rogalinku-Sasinowie.

Z kolei w przyszłą sobotę podczas swoich dożynek lato zakończą mieszkańcy Murowanej Gośliny (odbędą się one w Przebędowie).

A w niedzielę w Lusowie, podczas tradycyjnej już zabawy "U księdza za płotem", będą się bawić mieszkańcy Tarnowa Podgórnego.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!