Z mieszkania asystentki kaliskiego posła Leszka Aleksandrzaka, członka komisji śledczej do sprawy Olewnika, skradziono dyktafon i laptop. Znajdowały się na nich nagrania jawnych posiedzeń komisji oraz 17 tysięcy stron ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Z mieszkania asystentki kaliskiego posła Leszka Aleksandrzaka, członka komisji śledczej do sprawy Olewnika, skradziono dyktafon i laptop. Znajdowały się na nich nagrania jawnych posiedzeń komisji oraz 17 tysięcy stron analizy materiału dowodowego zgromadzonego przez prokuraturę.

Do kradzieży doszło w poniedziałek w Warszawie. Z mieszkania kobiety, która jest asystentką posła jedynie podczas jego prac w komisji, nie zniknęły pozostałe cenne rzeczy. A co ciekawe, w lokalu znajdowały się inne kosztowności: sprzęt elektroniczny, biżuteria i pieniądze. Mieszkanie nie zostało także splądrowane przez złodzieja.

- Dlatego można domniemywać, iż kradzież miała związek z pracą komisji śledczej. Gdyby okazało się to prawdą, należałoby zwiększyć zakres prokuratorskiego śledztwa. Bo byłby to dowód na to, iż w sprawie Olewnika wciąż ktoś pociąga za sznurki - mówi nam poseł Aleksandrzak.

Polityk zgłosił już sprawę organom ścigania. Poprosił także o objęcie nadzoru nad postępowaniem przez Komendę Główną Policji. Jak mówi, z wyciąganiem wniosków poczeka do zakończenia śledztwa. Na razie nie chce bowiem przesądzać czy kradzież faktycznie miała związek z uprowadzeniem Krzysztofa Olewnika. - W jego sprawie od wielu miesięcy dochodzi do różnych dziwnych zdarzeń. Zobaczymy czy ta kradzież wpisze się w serię niepokojących incydentów - mówi działacz SLD z Wielkopolski.

Poseł dodaje, że do tej pory nie słyszał, by wcześniej ofiarą kradzieży padł inny członek komisji lub jego asystent. Materiały, które zaginęły, zostaną niebawem odtworzone.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!