Jutro poznamy efekty tygodniowej pracy uczestników XVI Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Ich "klasówka" odbędzie się na terenie MTP. Spektaklami grup tanecznych z Izraela, Francji i Polski zakończy się ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jutro poznamy efekty tygodniowej pracy uczestników XVI Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Ich "klasówka" odbędzie się na terenie MTP.

Spektaklami grup tanecznych z Izraela, Francji i Polski zakończy się dziś VI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, organizowany obok XVI już edycji Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Szczególną uwagę warto zwrócić na występ francusko-algierskiej Compagnie La Baraka, dowodzonej przez Abou Lagreę. Inspiracją dla ich sztuki "D'Eux Sens" jest twórczość perskiego poety Omara Khayyama, żyjącego na przełomie XI i XII wieku. Właśnie ten spektakl obejrzymy dziś na scenie Teatru Polskiego.

Swoistym supportem dla francuskich artystów będzie Polski Teatr Tańca, który rozpocznie taneczny wieczór w Polskim swoją "Jesienią - Nuernbir". Z kolei do Teatru Animacji można dziś wybrać się na spektakl "Portion Of Rice/All Windows Are Open" zespołu Nadar Rosano z Izraela. Przedstawienia w obu teatrach rozpoczną się o godzinie 21, bilety w cenie 20 i 25 zł

Za darmo będzie można wejść natomiast jutro na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a konkretnie do hali nr 2 (wejście od strony mostu Dworcowego). Tam odbędzie się uroczyste zakończenie warsztatów, połączone z pokazem tańca każdej z grup. Dla uczestników będzie to okazja do zaprezentowania się przed dużą publiką (i pokazania, że nie zasypywano gruszek w popiele podczas treningów), z kolei "zwykli" widzowie będą mogli przyjrzeć się naprawdę różnym obliczą współczesnego tańca. A może, kto wie, zachęci ich to do zapisania się na warsztaty za rok?

Z doświadczenia stałych bywalców, odbywającej się od 16 lat imprezy wiadomo, że to właśnie uroczyste zamknięcie warsztatów jest najciekawszym punktem całotygodniowej imprezy. Nie tylko z tego względu warto wybrać się jutro na teren MTP.
Jacek Sobczyński

Finał XVI Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego
Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, hala nr 2
sobota 22.08, godzina 21
wstęp wolny


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!