Najbliższy weekend, 16 i 17 stycznia rozpocznie się od zmian organizacji ruchu w dwóch miejscach Poznania. Utrudnienia będą na ulicy Chartowo/Żegrze i na skrzyżowaniu ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej. Jakie jeszcze utrudnienia czekają na kierowców?

W pierwszym miejscu (Chartowo/Żegrze) zmiana organizacji ruchu spowodowana jest przez budowę wiaduktu nad ulicą Chartowo. Pracę budowlane w tamtym miejscu będą prowadzone dwuetapowo.

Jak informują nas Poznańskie Inwestycje Miejskie w dniach 15/16.01 do 29.01.2016 r. zamknięta będzie południowa jezdnia (w kierunku ul. abp. A. Baraniaka) na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni północnej. Ruch w tym czasie będzie puszczony po jezdni północnej.

Od 29 stycznia, w związku z kolejnym etapem prac przy wiadukcie, ruch uliczny znowu ulegnie zmianie. Nastąpi wtedy zamknięcie północnej jezdni w kierunku ronda Żegrze, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Bobrzańskiej. Samochody zostaną wtedy przekierowane na jezdnię południową.

- O planowanym terminie przywrócenia do ruchu jezdni północnej poinformujemy niebawem. W czasie robót nie będzie możliwości przejazdu na wprost i w lewo ul. Wiatraczną na skrzyżowaniu Wiatraczna/Chartowo, a także ulicą Bobrzańską na skrzyżowaniu Bobrzańska/Żegrze – informuje PIM.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Chartowo do skrzyżowania z ul. Piaśnicką i Kurlandzką oraz ul. Żegrze do ronda Żegrze. Pozostałe objazdy odbywać się będą ulicami: Wiatraczną, Inflancką i Piłsudskiego.
Ruch tramwajów na odcinku Górnego Tarasu Rataj przez cały czas będzie odbywać się normalnie.

Drugie miejsce, w któym trzeba przygotować się na zmiany i utrudnienia to skrzyżowanie ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej. - Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Gdyńskiej od skrzyżowania z ul. Bałtycką do skrzyżowania z ul. Chemiczną. Objazd wyłączonego odcinka w obie strony prowadzić będzie ul. Chemiczną. Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia dojazdu i dojścia do posesji położonych w rejonie prowadzonych prac – oświadczają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W tym miejscu zmiana organizacji ruchu będzie miała duży wpływ na komunikację miejską. Utrudnienia będą trwać aż do końca maja tego roku.

Inwestycje w Poznaniu: Więcej przeczytasz tutaj


W związku z tym nastąpią zmiany w komunikacji autobusowej autobusy linii nr 237, 312, 320, 321, 323, 341 i 342 z/do ronda Śródka. Zostaną one skierowane ul. Hlonda oraz ul. Chemiczną. Autobusy linii nr 322 w obu kierunkach skierowane zostaną także objazdem przez ul. Chemiczną. Na trasie objazdu utworzone zostaną przystanki tymczasowe na ul. Chemicznej: Chemiczna I n/ż oraz Gdyńska n/ż. Trasy autobusów linii nr 73, 78 oraz 85 nie ulegają zmianie.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiRozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!