Włóczkersi apelują o zasielenie Banku Wełny. Nie próżnują! Na kolejnym zlocie znów będą dziergać czapki dla Afganistanu.

Fundacja Redemptoris Missio wysyła pomoc do Afganistanu od sześciu lat. Wśród darów są czapki wydziergane przez Włóczkersów. Ich produkcję zaczęła urszulanka, siostra Cecylia Śmiech, która do transportu środków medycznych i odzieży postanowiła dołączyć nakrycia głowy.

Tym razem tradycyjne noworoczne Spotkanie Włóczkersów ma być okazją do zasilenia "Banku Wełny", ale też do poszerzenia kubowych szeregów. Żaden zlot nie może być bezowocny, dlatego na spotkaniu będa oczywiście dziergane czapki. - Swoją obecność potwierdziła Siostra Cecylia Śmiech, która do tej pory sama zrobiła ponad
1800 czapek - zapewnia Justyna Janiec - Palczewska, Koordynator Akcji Pomocy dla Afganistanu i Włóczkers. -
Siostra w minionym roku przeszła operację usunięcia zaćmy, ale w ramach powrotu do formy wydziergała właśnie 300 czapeczek.

W Fundacji działa "Bank Wełny", który przujmuje wełnę w każdych ilościach i kolorach. Co jakiś widać w nim dno, dlatego Włóczkersi apelują o podzielenie się zalegającym w domu, niewykorzystanym materiałem.

Redemptoris Missio: Podaruj dzieciom Zaczarowany Ołówek [ZDJĘCIA]


Spotkanie Noworoczne Włóczkersów odbędzie się w Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", w piątek 15 stycznia o godz.11.00 i potrwa do godz. 13.00. Wydziergane przez Włóczkersów czapki polecą wojskowym samolotem do Afganistanu w połowie lutego.


TVN24/x-news

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiRozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!