Wybierz region

Wybierz miasto

  Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena

  Ośrodek Kultury
  Środa Wielkopolska, ul. 20 Paździenika/30, +48 61 285 23 05

  Piątek, 20 listopada

  • Wstęp wolny

  Do udziału w tegorocznej Melpomenie zgłosiło się 59 zespołów. Ostatecznie komisja kwalifikacyjna wybrała 12 spektakli, które zobaczymy na deskach Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej. W dniach 20-22 listopada 2015 r. Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich odbędzie się po raz dwunasty.

  W piątek zobaczymy sześć spektakli. Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu, o godz. 13.00 zobaczymy pierwszy konkursowy spektakl.Zespół NOVI z Przeźmierowa przyjedzie na konkurs ze spektaklem „Ćwiczenia z Iwony” na podstawie dramatu W.Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda”. Zobaczymy na scenie próbę zmierzenia się z klasyką polskiego dramatu w ciekawej interpretacji i reżyserii.

  Średzki Teatr NP, który zadebiutuje na Melpomenie, zaprezentuje zabawny spektakl „Delikatne naciski” na podstawie „Epopei” G.Reszki, opowiadający o perypetiach pewnego reżysera tworzącego, mimo wielu przeciwności, film wojenny.

  Teatr „TU” z Czarnkowa za sprawą spektaklu „Ony” na podstawie sztuki M.Guśniowskiej, zabierze nas w baśniową i oniryczną podróż, podczas której główny bohater przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca.

  Spektakl pt „Drzazga” Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Lustro” z Łodzi na motywach sztuki Roberta Jarosza „W beczce chowany” opowiada o współczesnym młodym człowieku, który poszukuje swojego miejsca wśród ludzi. „Drzazga” jest spektaklem o samotności i zagubieniu całego pokolenia młodych ludzi.

  Teatr bez (Pre)Tekstu z Poznania zaprezentuje „Scenki rodzajowe” na podstawie utworu „Lalki” M.Zdunika. Na scenie zobaczymy historię niedopowiedzianą, zdającą pytania o wrażliwość i dziewczęcą naiwność, traktującą o tym czy istnieje przymus całkowitego zespolenia się z otaczającą rzeczywistością.

  Jednoaktówkę S.Mrożka wziął na warsztat Teatr CYK z Czerwonaka – na tegorocznym konkursie zobaczymy „Na pełnym morzu” – zabawną opowieść o trzech rozbitkach dryfujących na tytułowym pełnym morzu. Biedakom kończy się zapas żywności a oni są bardzo głodni.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ