Wybierz region

Wybierz miasto

  Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena

  Ośrodek Kultury
  Środa Wielkopolska, ul. 20 Paździenika/30, +48 61 285 23 05

  Sobota, 21 listopada

  • Wstęp wolny

  Do udziału w tegorocznej Melpomenie zgłosiło się 59 zespołów. Ostatecznie komisja kwalifikacyjna wybrała 12 spektakli, które zobaczymy na deskach Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej. W dniach 20-22 listopada 2015 r. Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich odbędzie się po raz dwunasty.

  Kolejnego dnia, również zobaczymy sześć spektakli. Na początek zdobywcy Grand Prix Melpomeny 2012 - Teatr Otczapy z Wrześni przedstawi „Opowieści z JaMy” autorstwa E.Górczyńskiej i K.Piechnik. W spektaklu aktorzy będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: "Kim jesteś i skąd jesteś". Zobaczymy autorską opowieść o zatracaniu i odnajdowaniu swojej indywidualności wśród ludzi, poszukiwaniu miłości i trudnych relacjach między kobietą i mężczyzną.

  „Dziób w dziób” M.Prześlugi w wykonaniu Teatru Akademii Sztuk Scenicznych PAPA z Poznania będzie opowieścią o bandzie gołębi zjednoczonych w kulcie swojego szefa Janusza oraz niepozornym wróblu szukającym akceptacji. Ta pozornie zabawna opowiastki o ptakach jest metaforą ludzkich fobii i zamkniętej subkultury, rządzącej się własnymi prawami.

  „Alicja w Krainie Czarów?” to pytanie Teatru Dwóch Krzeseł z Wrocławia skierowane w stronę widzów. Bajka, którą Lewis Caroll napisał w 1865 roku stała się jedynie punktem wyjścia dla analizy świata małej dziewczynki, która nagle z niewiadomych przyczyn zaczyna bardzo szybko dorastać i w tym procesie chociaż wciąż otoczona ludźmi, to jednak nadal pozostaje sama.

  Po przerwie obiadowej Grupa Teatralna Scena 138 złoży hołd mistrzowi formy i gatunku – Witkacemu – biorąc na warsztat jego najsłynniejszy i najbardziej zagadkowy dramat. Na melpomenowej scenie zobaczymy „W małym dworku” – próbę zmierzenia się z powagą parodii, siłą intrygi i potęgą słowa.

  Zbliżając się do końca zobaczymy „Game Over” w wykonaniu Grupy Artystycznej SAFO z Dębicy. Spektakl na podstawie książki J.Żulczyka „Zrób mi jakąś krzywdę” opowiada o młodych ludziach, zdobyczach techniki, cyberprzestrzeni i używkach. Zobaczymy spektakl o przyjaźni, miłości, uczuciach, emocjach, ale też ich braku.

  A na koniec „Koniec”. Monodram o tym tytule, na podstawie fragmentów opowiadania S.Becketta zaprezentuje Bartosz Mazurkiewicz z Teatru KOD w Dębnie. W tym spektaklu zobaczymy świadomy, wręcz zaplanowany upadek człowieka poczciwego, pozbawionego przeszłości, pozbawionego kontaktu z bliskimi. Dla niego życie jest więzieniem, a czas - najdłuższą drogą, którą stara się pokonać najłatwiej.

  Spektakle oceniać będzie komisja artystyczna w składzie: przewodnicząca - Małgorzata Łodej-Stachowiak (aktorka Teatru Nowego w Poznaniu), Grażyna Wydrowska (poznańska reżyserka, aktorka, współzałożycielka Teatru Wierzbak), oraz Piotr Dobrowolski (teatrolog z UAM Poznań).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!