Marlena Nowicka

avatarMarlena Nowicka

Poznań
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS

ZUS edukuje średzką młodzież

2017-03-09 12:46:13

Pracownicy Inspektoratu ZUS w Środzie Wielkopolskiej zaangażowali się w edukację młodzieży ze średzkich szkół. Pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” popularyzują wśród uczniów informacje o ubezpieczeniach społecznych.
Celem, prowadzonych przez pracowników Zakładu lekcji, jest uświadomienie młodym ludziom, czym są ubezpieczenia społeczne i jakie są skutki decyzji o wykluczeniu z tych ubezpieczeń. Zajęcia z uczniami odbywają się podczas lekcji wychowawczych oraz w ramach przedmiotu „Przedsiębiorczość”.
„Nasz pomysł ma na celu budowanie świadomości młodego pokolenia w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Podczas zajęć młodzież uzyskuje informacje, jakie dokumenty należy składać, gdy prowadzi się działalność gospodarczą, jakie są wysokości składek oraz jakie dokumenty należy złożyć zatrudniając pracownika” – mówi Beata Pawłowska - kierownik Wydziału Obsługi Klienta w Inspektoracie.
„Wielu z tych młodych ludzi za chwilę podejmie swą pierwszą pracę. Dlatego podczas prowadzonych przez nas lekcji, zwracamy uwagę na to, jak ważne jest dbanie o własne sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi. W tym celu pełnoletnim uczniom zakładamy profile na Platformie Usług Elektronicznych, aby mogli sprawdzić, czy płatnik składek zgłosił ich do ubezpieczeń oraz zobaczyć stan swojego konta w ZUS” – dodaje Witold Garbarek - kierownik Inspektoratu ZUS w Środzie Wlkp.

Jesteś na profilu Marlena Nowicka - stronie mieszkańca miasta Poznań. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj