Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu świdnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ETEL Roman Ryszard: pozycja 1 : 2,13% (4 447 głosów)
- KRZACZEK Jacek: pozycja 2 : 2,13% (4 447 głosów)
- PYKA Andrzej Jan: pozycja 3 : 2,13% (4 447 głosów)
- ŻURAW Mieczysław: pozycja 4 : 2,13% (4 447 głosów)
- PRUSACZYK Adam Krzysztof: pozycja 5 : 2,13% (4 447 głosów)
- KORNEL Jolanta Elżbieta: pozycja 6 : 2,13% (4 447 głosów)
- KANCERZ Krzysztof: pozycja 7 : 2,13% (4 447 głosów)
- KORSAK Lidia Grażyna: pozycja 8 : 2,13% (4 447 głosów)
- PRYSTACZ Janina Maria: pozycja 9 : 2,13% (4 447 głosów)
- MACIEJEWSKA-SZCZEPARA Anna Magdalena: pozycja 10 : 2,13% (4 447 głosów)
- KAROL Wiktor: pozycja 11 : 2,13% (4 447 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAJĄC Grzegorz: pozycja 1 : 0,44% (912 głosów)
- KALISZEWSKA-ZAWISZA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 0,44% (912 głosów)
- PAŁKA Patryk Kamil: pozycja 3 : 0,44% (912 głosów)
- ANTONIEWICZ Kinga Katarzyna: pozycja 4 : 0,44% (912 głosów)
- WÓJCICKI Michał Grzegorz: pozycja 5 : 0,44% (912 głosów)
- GAWLIK Dominika Helena: pozycja 6 : 0,44% (912 głosów)
- SZEWC Dariusz Robert: pozycja 7 : 0,44% (912 głosów)
- CHRUŚCIEL Paulina: pozycja 8 : 0,44% (912 głosów)
- KRZYŻANOWSKI Jakub Daniel: pozycja 9 : 0,44% (912 głosów)
- KUCHARZYK Nikol Helena: pozycja 10 : 0,44% (912 głosów)
- SZPILKA Krzysztof Antoni: pozycja 11 : 0,44% (912 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WERECKI Krystian: pozycja 1 : 1,02% (2 140 głosów)
- URBAŃSKA-MALUCHA Magdalena Katarzyna: pozycja 2 : 1,02% (2 140 głosów)
- KUC Ryszard: pozycja 3 : 1,02% (2 140 głosów)
- KONARSKI Roger: pozycja 4 : 1,02% (2 140 głosów)
- WOJTYSIAK Anna Janina: pozycja 5 : 1,02% (2 140 głosów)
- KWIATKOWSKI Sławomir Jacek: pozycja 6 : 1,02% (2 140 głosów)
- FULBISZEWSKA Joanna Janina: pozycja 7 : 1,02% (2 140 głosów)
- KOZŁOWSKI Jarosław: pozycja 8 : 1,02% (2 140 głosów)
- KEMPA Andrzej Paweł: pozycja 9 : 1,02% (2 140 głosów)
- PARTYKA Katarzyna Anna: pozycja 10 : 1,02% (2 140 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CHOŁKO Ryszard: pozycja 1 : 3,3% (6 907 głosów)
- JARZYNA Stanisław: pozycja 2 : 3,3% (6 907 głosów)
- GĄSIOR Justyna: pozycja 3 : 3,3% (6 907 głosów)
- KUBIACZYK Filip Jakub: pozycja 4 : 3,3% (6 907 głosów)
- KOWALSKA Ewa Małgorzata: pozycja 5 : 3,3% (6 907 głosów)
- PEPERA-WOJKOWSKA Anna Katarzyna: pozycja 6 : 3,3% (6 907 głosów)
- LISZKA-URBAŃSKA Aldona Elżbieta: pozycja 7 : 3,3% (6 907 głosów)
- DUDZIAK Elżbieta Zygfryda: pozycja 8 : 3,3% (6 907 głosów)
- FIGURNA Klaudia Maria: pozycja 9 : 3,3% (6 907 głosów)
- STARKE Mariusz Andrzej: pozycja 10 : 3,3% (6 907 głosów)
- SIERZPUTOWSKI Artur Piotr: pozycja 11 : 3,3% (6 907 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- MICHALIK Karol: pozycja 1 : 0,58% (1 205 głosów)
- NOWAK Katarzyna: pozycja 2 : 0,58% (1 205 głosów)
- KRYSTYNIAK Krzysztof Adam: pozycja 3 : 0,58% (1 205 głosów)
- KURIATA Artur Stanisław: pozycja 4 : 0,58% (1 205 głosów)
- BRONOWICKA Danuta Krystyna: pozycja 5 : 0,58% (1 205 głosów)
- KAŚKIEWICZ Tomasz Piotr: pozycja 6 : 0,58% (1 205 głosów)
- PANKIEWICZ Agnieszka Ewelina: pozycja 7 : 0,58% (1 205 głosów)
- NOWOTARSKA Genowefa Konstanta: pozycja 8 : 0,58% (1 205 głosów)
- USIŃSKI Grzegorz Witold: pozycja 9 : 0,58% (1 205 głosów)
- SZAMOCKI Tomasz Łukasz: pozycja 10 : 0,58% (1 205 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:
- JAŚKOWIAK Jan Krzysztof: pozycja 1 : 0,77% (1 605 głosów)
- BRYKALSKI Waldemar Stanisław: pozycja 2 : 0,77% (1 605 głosów)
- PIETRZYK Tomasz Wiesław: pozycja 3 : 0,77% (1 605 głosów)
- BURZYŃSKA Wiktoria: pozycja 4 : 0,77% (1 605 głosów)
- SZCZERBIŃSKA-TERCJAK Katarzyna Honorata: pozycja 5 : 0,77% (1 605 głosów)
- KORONA-KRUK Marzena Joanna: pozycja 6 : 0,77% (1 605 głosów)
- KOŚCIÓW Anna: pozycja 7 : 0,77% (1 605 głosów)
- DZIEDZIC Jakub Marcin: pozycja 8 : 0,77% (1 605 głosów)
- POGUBIŁO Danuta Irena: pozycja 9 : 0,77% (1 605 głosów)
- DZIAŁOWSKI Michał Marcin: pozycja 10 : 0,77% (1 605 głosów)
- PAŁAC Ireneusz Stefan: pozycja 11 : 0,77% (1 605 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- WORSA Zygmunt: pozycja 1 : 1% (2 094 głosów)
- SYNOWSKA Alicja: pozycja 2 : 1% (2 094 głosów)
- CURYL Zbigniew Edmund: pozycja 3 : 1% (2 094 głosów)
- SITEK-WARZECHA Ilona Elżbieta: pozycja 4 : 1% (2 094 głosów)
- KOWALONEK Krystyna Wanda: pozycja 5 : 1% (2 094 głosów)
- WODZIŃSKI Maciej: pozycja 6 : 1% (2 094 głosów)
- GRYŃ-CHLEBICKA Małgorzata Ewa: pozycja 7 : 1% (2 094 głosów)
- SMOLAREK-WICHER Maria Dorota: pozycja 8 : 1% (2 094 głosów)
- KOWNACKI Adrian: pozycja 9 : 1% (2 094 głosów)
- KEMPA Tomasz Robert: pozycja 10 : 1% (2 094 głosów)
- KUŹMA Bożena: pozycja 11 : 1% (2 094 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GANCZAREK Urszula Barbara: pozycja 1 : 4% (3 057 głosów)
- STACHURSKI Sylwester: pozycja 2 : 4% (3 057 głosów)
- ZADZIORSKI Andrzej: pozycja 3 : 4% (3 057 głosów)
- BROŃSKA Jolanta Maria: pozycja 4 : 4% (3 057 głosów)
- ROJEK Piotr: pozycja 5 : 4% (3 057 głosów)
- STAWSKI Mirosław: pozycja 6 : 4% (3 057 głosów)
- PIS Zyta Emilia: pozycja 7 : 4% (3 057 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GRUSZECKA Zofia Barbara: pozycja 1 : 0,74% (563 głosów)
- DROZD Piotr: pozycja 2 : 0,74% (563 głosów)
- ŁANEK Jolanta: pozycja 3 : 0,74% (563 głosów)
- KWIECIŃSKI Dariusz Janusz: pozycja 4 : 0,74% (563 głosów)
- PACAN Dorota Iwona: pozycja 5 : 0,74% (563 głosów)
- STROKA Arkadiusz Szymon: pozycja 6 : 0,74% (563 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ŚMIETAŃSKA Natalia Monika: pozycja 1 : 0,29% (224 głosów)
- NASTOS Przemysław Stanisław: pozycja 2 : 0,29% (224 głosów)
- LEWCZYK Michał Marek: pozycja 3 : 0,29% (224 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SOŁTYS Krzysztof Bronisław: pozycja 1 : 3,5% (2 679 głosów)
- JAGŁA Monika Teresa: pozycja 2 : 3,5% (2 679 głosów)
- PODWÓRNA Dorota Zofia: pozycja 3 : 3,5% (2 679 głosów)
- TARATUTA Jacek Piotr: pozycja 4 : 3,5% (2 679 głosów)
- PAWLIK Krzysztof Franciszek: pozycja 5 : 3,5% (2 679 głosów)
- PAPROTA Danuta: pozycja 6 : 3,5% (2 679 głosów)
- SZPILAKOWSKI Adam: pozycja 7 : 3,5% (2 679 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- SZAMOCKI Damian Mateusz: pozycja 1 : 1,12% (857 głosów)
- SURZYN Marlena Sara: pozycja 2 : 1,12% (857 głosów)
- PIERKOWSKA Anna: pozycja 3 : 1,12% (857 głosów)
- ŁAGOCKI Marcel: pozycja 4 : 1,12% (857 głosów)
- LUDKOWSKA Maria: pozycja 5 : 1,12% (857 głosów)
- NAWROCKA Roksana Marta: pozycja 6 : 1,12% (857 głosów)
- KAMIŃSKI Jakub: pozycja 7 : 1,12% (857 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:
- MICHALAK Leszek Kazimierz: pozycja 1 : 2,88% (2 202 głosów)
- STARYSZAK Beata Elżbieta: pozycja 2 : 2,88% (2 202 głosów)
- KRAWCZYK Michał Mateusz: pozycja 3 : 2,88% (2 202 głosów)
- TOMASZEWSKA Maria Teresa: pozycja 4 : 2,88% (2 202 głosów)
- RURARZ Urszula Zofia: pozycja 5 : 2,88% (2 202 głosów)
- DROZD Michał: pozycja 6 : 2,88% (2 202 głosów)
- OSIECKI Grzegorz: pozycja 7 : 2,88% (2 202 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- ZYWER Marek Jan: pozycja 1 : 2,02% (1 547 głosów)
- GOŁĘBIOWSKI Władysław: pozycja 2 : 2,02% (1 547 głosów)
- KUMOR Jolanta: pozycja 3 : 2,02% (1 547 głosów)
- SCHIENKE Adam: pozycja 4 : 2,02% (1 547 głosów)
- NAZIMEK Ewa: pozycja 5 : 2,02% (1 547 głosów)
- SUŁEK Marta Olga: pozycja 6 : 2,02% (1 547 głosów)
- WORSA Zygmunt: pozycja 7 : 2,02% (1 547 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚWIĄTEK-KARDELA Wioletta Ewa: pozycja 1 : 3,36% (2 328 głosów)
- ROSSA Ryszard: pozycja 2 : 3,36% (2 328 głosów)
- ZATORSKA-JURCZYK Magdalena Maria: pozycja 3 : 3,36% (2 328 głosów)
- WIRASZKA Czesław Grzegorz: pozycja 4 : 3,36% (2 328 głosów)
- LEBIODA-DROZDOWICZ Ewelina Joanna: pozycja 5 : 3,36% (2 328 głosów)
- KAŹMIERCZAK Janusz Władysław: pozycja 6 : 3,36% (2 328 głosów)
- BERESTECKA Joanna Danuta: pozycja 7 : 3,36% (2 328 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CEBULA Sabina Irena: pozycja 1 : 2,11% (1 466 głosów)
- KISZKIEL Jacek Maciej: pozycja 2 : 2,11% (1 466 głosów)
- LEONIK Agnieszka Maria: pozycja 3 : 2,11% (1 466 głosów)
- DRĄG Mieczysław: pozycja 4 : 2,11% (1 466 głosów)
- KĘDZIERSKA Karolina Małgorzata: pozycja 5 : 2,11% (1 466 głosów)
- JAROSIŃSKI Edward Michał: pozycja 6 : 2,11% (1 466 głosów)
- FEDYCZKOWSKA Justyna Anna: pozycja 7 : 2,11% (1 466 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ŁUKASZONEK Paweł Piotr: pozycja 1 : 0,53% (366 głosów)
- CISOŃ Oliwia: pozycja 2 : 0,53% (366 głosów)
- BORYSIUK Janusz: pozycja 3 : 0,53% (366 głosów)
- KACZOROWSKA Aleksandra: pozycja 4 : 0,53% (366 głosów)
- MARTYSZEWSKI Kacper Emanuel: pozycja 5 : 0,53% (366 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OLSZEWSKA Urszula Maria: pozycja 1 : 2,76% (1 915 głosów)
- CHAJDUGA Kazimierz: pozycja 2 : 2,76% (1 915 głosów)
- FITAS Halina: pozycja 3 : 2,76% (1 915 głosów)
- WALSKI Jan: pozycja 4 : 2,76% (1 915 głosów)
- WESOŁOWSKI Karol Tadeusz: pozycja 5 : 2,76% (1 915 głosów)
- DURLIK Jacek Franciszek: pozycja 6 : 2,76% (1 915 głosów)
- POKORA-WOŹNIAK Jagoda: pozycja 7 : 2,76% (1 915 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- OKARMUS Ewa Jadwiga: pozycja 1 : 0,48% (333 głosów)
- ŚMIGIELSKA Danuta Łucja: pozycja 2 : 0,48% (333 głosów)
- PILCH Adrian Krzysztof: pozycja 3 : 0,48% (333 głosów)
- KRZEMIEŃ Renata Ewa: pozycja 4 : 0,48% (333 głosów)
- KWIATKOWSKI Rafał: pozycja 5 : 0,48% (333 głosów)
- MICHALIK Czesława: pozycja 6 : 0,48% (333 głosów)
- STASIAK Leszek Kazimierz: pozycja 7 : 0,48% (333 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:
- NEJMAN Beata: pozycja 1 : 2,71% (1 878 głosów)
- IWANOWSKA Dorota Anna: pozycja 2 : 2,71% (1 878 głosów)
- BOBOWSKI Mateusz Przemysław: pozycja 3 : 2,71% (1 878 głosów)
- BEREZOWSKA Paulina: pozycja 4 : 2,71% (1 878 głosów)
- BORGOSZ Katarzyna Elwira: pozycja 5 : 2,71% (1 878 głosów)
- LIS Mariusz Krzysztof: pozycja 6 : 2,71% (1 878 głosów)
- HARMACIŃSKI Daniel: pozycja 7 : 2,71% (1 878 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- STEMPNIEWICZ Przemysław Marcin: pozycja 1 : 2,49% (1 723 głosów)
- SOZAŃSKA Dorota Urszula: pozycja 2 : 2,49% (1 723 głosów)
- RUDNICKA-KUBIAK Anna Alicja: pozycja 3 : 2,49% (1 723 głosów)
- JASZOWSKI Sebastian Jacek: pozycja 4 : 2,49% (1 723 głosów)
- KUBIAK Stanisław Grzegorz: pozycja 5 : 2,49% (1 723 głosów)
- BURKIEWICZ Jakub: pozycja 6 : 2,49% (1 723 głosów)
- SINKOWSKA Barbara Maria: pozycja 7 : 2,49% (1 723 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STRUZIK Aldona Barbara: pozycja 1 : 4,5% (1 511 głosów)
- LATO Grzegorz Sylwester: pozycja 2 : 4,5% (1 511 głosów)
- CHUDZIŃSKA Emilia: pozycja 3 : 4,5% (1 511 głosów)
- KOŁODZIEJ Zdzisław Stanisław: pozycja 4 : 4,5% (1 511 głosów)
- HUZAR Przemysław Józef: pozycja 5 : 4,5% (1 511 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ADAMSKA Regina Anna: pozycja 1 : 1,35% (454 głosów)
- ŚWIĄTONIEWSKA Dorota: pozycja 2 : 1,35% (454 głosów)
- ŚMIŁEK Magdalena Jadwiga: pozycja 3 : 1,35% (454 głosów)
- DĄBROWSKI Piotr: pozycja 4 : 1,35% (454 głosów)
- SAJDAK Aleksander Bartosz: pozycja 5 : 1,35% (454 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WOŁOSZ-SOŁTYS Adriana Irmina: pozycja 1 : 0,98% (328 głosów)
- PIĄTEK Iwona: pozycja 2 : 0,98% (328 głosów)
- JADACH Ryszard Józef: pozycja 3 : 0,98% (328 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZUSZWALAK Tomasz Daniel: pozycja 1 : 4,03% (1 352 głosów)
- JANASIK Przemysław: pozycja 2 : 4,03% (1 352 głosów)
- STOSZEK Teresa: pozycja 3 : 4,03% (1 352 głosów)
- NAWROT Grażyna: pozycja 4 : 4,03% (1 352 głosów)
- ŻĄDŁO Jerzy Dariusz: pozycja 5 : 4,03% (1 352 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- RADOMSKI Roman: pozycja 1 : 1,05% (352 głosów)
- KASPRZYK Anna Maria: pozycja 2 : 1,05% (352 głosów)
- ŁABUS Władysława Stanisława: pozycja 3 : 1,05% (352 głosów)
- OKARMUS Tomasz Andrzej: pozycja 4 : 1,05% (352 głosów)
- JAROSZ Karolina Anna: pozycja 5 : 1,05% (352 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:
- SOBCZYK Dawid Grzegorz: pozycja 1 : 1,91% (641 głosów)
- PUSZCZ-MAZUR Katarzyna Anna: pozycja 2 : 1,91% (641 głosów)
- CZAJKOWSKI Marcin Kazimierz: pozycja 3 : 1,91% (641 głosów)
- GAWRON Iwona Marzena: pozycja 4 : 1,91% (641 głosów)
- HYDZIK Mariusz Stanisław: pozycja 5 : 1,91% (641 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- MAZUREK Teresa Stefania: pozycja 1 : 6,57% (2 207 głosów)
- GAWRON Ryszard: pozycja 2 : 6,57% (2 207 głosów)
- HAUZER Beata Mariola: pozycja 3 : 6,57% (2 207 głosów)
- FRĄCZEK Krzysztof: pozycja 4 : 6,57% (2 207 głosów)
- NOWORÓL Leszek: pozycja 5 : 6,57% (2 207 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- APOŁENIS Łukasz: pozycja 1 : 3,07% (2 047 głosów)
- NAWROCKA Halina: pozycja 2 : 3,07% (2 047 głosów)
- LITWIN Andrzej: pozycja 3 : 3,07% (2 047 głosów)
- PYK Aleksandra Adela: pozycja 4 : 3,07% (2 047 głosów)
- LEWANDOWSKI Krzysztof Bernard: pozycja 5 : 3,07% (2 047 głosów)
- STACHURSKA Joanna: pozycja 6 : 3,07% (2 047 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PANKIEWICZ Ewa Jolanta: pozycja 1 : 1,26% (837 głosów)
- BAJALSKI Marcin Kornel: pozycja 2 : 1,26% (837 głosów)
- DYBAŁA Barbara: pozycja 3 : 1,26% (837 głosów)
- KANIK-HYŻY Monika: pozycja 4 : 1,26% (837 głosów)
- BRYCH Leszek: pozycja 5 : 1,26% (837 głosów)
- GEFERT Krzysztof: pozycja 6 : 1,26% (837 głosów)
- BŁASZCZAK Andrzej: pozycja 7 : 1,26% (837 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CISOŃ Łukasz Stanisław: pozycja 1 : 1,07% (716 głosów)
- NAZARKIEWICZ Piotr Szymon: pozycja 2 : 1,07% (716 głosów)
- WICIAK Magdalena Krystyna: pozycja 3 : 1,07% (716 głosów)
- JODŁOWSKA Weronika: pozycja 4 : 1,07% (716 głosów)
- WROCHNA Ewa Jadwiga: pozycja 5 : 1,07% (716 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FEDOROWICZ Piotr Tadeusz: pozycja 1 : 5,4% (3 600 głosów)
- ULBIN Krystian Rafał: pozycja 2 : 5,4% (3 600 głosów)
- WALSKA Ewelina Agnieszka: pozycja 3 : 5,4% (3 600 głosów)
- SKOWRON Teresa: pozycja 4 : 5,4% (3 600 głosów)
- PIĄTKOWSKA Marta Maria: pozycja 5 : 5,4% (3 600 głosów)
- JAMROZIŃSKA-GRUNDMAN Małgorzata Anna: pozycja 6 : 5,4% (3 600 głosów)
- GODYŃ Andrzej Józef: pozycja 7 : 5,4% (3 600 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- POWRÓZEK Kacper: pozycja 1 : 0,87% (583 głosów)
- KLECHA Małgorzata Bogusława: pozycja 2 : 0,87% (583 głosów)
- KORGA Szymon: pozycja 3 : 0,87% (583 głosów)
- KOLCZYŃSKA Helena Wacława: pozycja 4 : 0,87% (583 głosów)
- CHREBELA Fabian: pozycja 5 : 0,87% (583 głosów)
- GÓRSKA Marianna: pozycja 6 : 0,87% (583 głosów)
- SMOLEŃ Paweł Karol: pozycja 7 : 0,87% (583 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:
- KALAFUT Agata Anna: pozycja 1 : 1,95% (1 298 głosów)
- ZAWADZKI Janusz: pozycja 2 : 1,95% (1 298 głosów)
- NOWAK Anna Stanisława: pozycja 3 : 1,95% (1 298 głosów)
- CHLEBOWSKA Elżbieta: pozycja 4 : 1,95% (1 298 głosów)
- KACZMAREK Paweł: pozycja 5 : 1,95% (1 298 głosów)
- POCHROŃ Mariusz Łukasz: pozycja 6 : 1,95% (1 298 głosów)
- GASS-SOKÓLSKA Luiza Gertruda: pozycja 7 : 1,95% (1 298 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- KUREK Daria: pozycja 1 : 1,41% (939 głosów)
- HOŁOWATY Leszek Ludwik: pozycja 2 : 1,41% (939 głosów)
- OPALIŃSKI Zbigniew: pozycja 3 : 1,41% (939 głosów)
- RÓJ Ilona Dorota: pozycja 4 : 1,41% (939 głosów)
- JASZTAL Dorota Renata: pozycja 5 : 1,41% (939 głosów)
- SZOZDA Hanna Janina: pozycja 6 : 1,41% (939 głosów)
- SZWARCBACH Edward: pozycja 7 : 1,41% (939 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?